ODKAZY

Mateřská-Školka-Olšová-Vrata-náhled Školka Mateřská školka má bohatou historii. Za více jak 60 let svého trvání prošlo školou více než 1.500 dětí. Dodržuje tradiční lidové zvyklosti a svátky. Velký důraz klade na spolupráci s rodiči a společně organizují různé akce (besídky, výlety, sportovní akce atd).
Kostel_sv-Kateřiny-Olšová-Vrata-Karlovy-Vary-náhled

Kostel Kostel sv. Kateřiny založený roku 1246 byl v roce 1843 přestaven do barokního stylu. I po stovky letech z něj stále znějí chvalozpěvy věřících doprovázené zvukem zachovalých varhan.
Krám-Olšová-vrata---jednota Krám Přímo u autobusové zastávky “Olšová Vrata střed”, naleznete náš krám se smíšeným zbožím.
Lípa-u-křížku-s-křížkem Lípa Statná a rozložitá lípa u Křížku chránící svými větvemi malý podstavec křížku, který již dávno na podstavci chybí. Snad i za několik stovek let bude možné tento památný strom spatřit. Stáří lípy je odhadováno na 200 let, obvod kmene je přes 364 cm, výška asi 20 m.
Krmelec-Olšová-Vrata Krmelec Starý, mechem porostlý krmelec, hluboko v pilském lese ukrytý, jenž je nejenom zdrojem potravy pro lesní zvěř v dobách kruté zimy, ale i důkazem toho, že lesní zvěř stále obývá Pilské lesy.
IGELIT-net-Recyklace-náhled Recyklace Recyklace je výraz pro takové nakládání s odpadem, které vede k jeho dalšímu využití. Recyklace umožňuje šetřit obnovitelné i neobnovitelné zdroje a omezuje tak zátěž životního prostředí! Zapojte se i vy!
Lampy-Olšová-Vrata-Marian-Bureš-náhled Lampy Pečlivým měřením bylo zjištěno, že v Olšových Vratech se náchází asi 72 lamp veřejného osvětlění. Máme tu však dvě lampy s označením čísla “1”, a dvě další, menší neoznačené lampy, takže měření je sporné 🙂
nizkopodlazni-autobusy-irisbus-citelis-v-karlovych-varech Autobus Krom motorizovaného dopravního prostředku, kola, koloběžky, letadla, balónu a “pěškobusu” je městský autobus čísla 8 další možností jak se dostat na Olšová Vrata 🙂
Blanka-Frischholzová-náhled Blanka Blanka Frischholzová
Masáže a alternativní medicína
rybník-Krach-Olšová-Vrata-náhled Krach Vodní Nádrž Krach
Hvězdárna-Karlovy-Vary-Logo-náhled Hvězdárna www.astropatrola.cz
Letiště-náhled Letiště www.airport-k-vary.cz
Golf-Resort-Karlovy-Vary-náhled Golfresort www.golfresort.cz
Slavkovský-les-náhled Slavkovský les www.slavkovskyles.cz
Pámátky-a-příroda-Karlovarska-náhled Památky a příroda Karlovarska www.pamatkyaprirodakarlovarska.cz
Karlovy-Vary-na-Facebooku-náhled Karlovy Vary – FB www.facebook.com/pages/Karlovy-Vary-Karlsbad-Carlsbad

2 komentáře

  1. “Koupím si příště zase novou igelitku?!” “Nebo si konečně koupím jutu?!” Igelitová taška slouží na cestě z nákupu průměrně asi půl hodiny. Od její výroby až do zániku ale uplynou desítky až stovky let. Třiďte odpad!

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..