Petice proti otevření výukového střediska pro výcvik dopravních pilotů

Pro velký zájem obyvatel nejen z Olšových Vrat v tomto příspěvku zveřejňujeme úplný text petice proti otevření výukového střediska pro výcvik dopravních pilotů na karlovarském mezinárodním letišti. Petice je zveřejněna pod hlavičkou Spolku přátel Olšových Vrat a protestuje proti záměru zmnohonásobit intenzitu startů a přistání na mezinárodním letišti Karlovy Vary – Olšová Vrata otevřením výukového střediska pro výcvik dopravních pilotů. Celý text petice je níže v textu tohoto příspěvku. Pod petici se můžete podepsat jednoduše přes internet a e-mail prostřednictvím tohoto odkazu nebo podpisem na petiční arch u předsedkyně Spolku přátel Olšových Vrat Hany Janouškové.

Text petice:

Protest proti otevření výukového střediska a školního letového provozu pro výcvik dopravních pilotů v Letecké škole společnosti F AIR, spol. s r.o., na mezinárodním letišti Karlovy Vary – Olšová Vrata

My, členové Spolku přátel Olšových Vrat, občané Olšových Vrat, Hůrek, obcí Pila, Kolová  a Háje atd. protestujeme proti otevření výukového střediska a školního letového provozu pro výcvik dopravních pilotů v Letecké škole společnosti F AIR, spol. s r.o., na mezinárodním letišti Karlovy Vary – Olšová Vrata.

Důvody protestu:

Mezinárodní letiště Karlovy Vary-Olšová Vrata se nachází uprostřed hustě osídlené aglomerace s převažující zástavbou rodinných domů a s dosud příznivými životními podmínkami pro bydlení venkovského typu. Do této aglomerace zasahuje i území CHKO Slavkovský les a lázeňské území.

Školní letový provoz negativně zatíží životní prostředí v celé této lokalitě zejména hlukem a znečištěním ovzduší, neboť školní letový provoz z jedné třetiny až jedné poloviny, z plánovaných 200 letových hodin na jednoho žáka, primárně spočívá v nácviku vzletu a přistání po několikaminutovém letu (okruhu) nad letištěm, a to i v nočních hodinách.

V souvislosti s aktivitami letecké školy lze očekávat zvýšený silniční provoz v této lokalitě, zejména ve směru Kolová, Háje, Březová, a taktéž ve směru Hůrky a Olšová Vrata. Z těchto důvodů protestujeme proti otevření shora uvedeného výukového střediska letecké školy na Mezinárodním letišti Karlovy Vary – Olšová Vrata a žádáme Zastupitelstvo Karlovarského kraje, aby své rozhodnutí revokovalo a pro realizaci záměru našlo vhodnější umístění.

 

2 komentáře

  1. podle mých zkušeností musí mít petice jisté zákonem přesně dané formální náležitosti , což přiložený text zřejmě nesplňuje . Jistě v OV žije nějaký právník , který vám s tím pomůže. Pokud petice nemá všechny náležitosti , nikdo se s ní nebude zabývat a rovnou jí hodí do koše . Chcete -li vyhrát nad úřadem , musíte znát zákony lépe než úředníci. S pozdravem Mikoláš

    • Dobrý den,
      buďte prosím konkrétnější! Jaké formální náležitosti podle Vás přiložený text nesplňuje? Nejsem sice autorem petice, nicméně vím, že nejméně 2 právníci byli při přípravě petice konzultováni…
      S pozdravem P.Chalupa

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..