Ve věci protestu proti letecké škole se nás zastupitelé města rázně zastali!

Představili jsme důvody protestu proti letecké škole na karlovarském letišti zastupitelům města a ti se nás rázně zastali!

Dne 13. listopadu 2018 jsme na zastupitelstvu města představili naše důvody proti zřízení letecké školy na mezinárodním letišti Karlovy Vary – Olšová Vrata. Naši zástupci, Mgr. Vladimír Melichar a Ing. Pavlína Maříková, zdůraznili plánovaný nárůst vzletů a příletů na 500% oproti nynějšímu stavu a obavu z trvalého ruchu 8-12 výukových letadel v okolí letiště. Zdůraznili bezpečnostní rizika, znečištění ovzduší a ovlivnění prostředí lázeňského města kandidujícího do UNESCO.

Musíme s poděkováním konstatovat, že zastupitelé všech politických subjektů podpořili naši žádost, upravili plánovaný program a umožnili našim zástupcům vystoupit. MUDr. J. März a Ing. P. Kulhánek společně navrhli usnesení, které zavazuje Radu města Karlovy Vary jednat s Karlovarským krajem o odstoupení od záměru letecké školy. Zastupitelé napříč politickými stranami (KOA, Karlovaráci, ODS, ANO, Piráti) usnesení schválili, proti bylo pouhých 8 zastupitelů! Vůli jednat o letišti s Karlovarským krajem vyjádřila i nově zvolená primátorka, ing. Andrea Pfeffer Ferklová, MBA.

Věříme, že Karlovarský kraj bude respektovat jasně vyjádřené stanovisko města Karlovy Vary a od záměru bez dalších průtahů odstoupí.

Všem zastupitelům za jejich přístup děkujeme!

Za Spolek přátel Olšových Vrat:
Ing. Pavlína Maříková, Hana Janoušková, Blanka Frischholzová, Zdeněk Duřt, Věra Tvardková

Tiskovou zprávu připravil a za správnost odpovídá:
Mgr. Vladimír Melichar, VMelichar@seznam.cz, 606 405 384

2 komentáře

    • Kde vidíte demagogii? Buďte prosím konkrétnější. To my vidíme demagogii např.v tom ze strany F Air dokola omílaném přirovnávání letadel s pístovými motory k sekačkám na trávu…

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..