O webu, času a změnách

Jakub Jiruška

Vážení přátelé Olšových Vrat. V posledních dnech jste si mohli všimnout, že web www.olsovavrata.cz byl opět pár dní mimo provoz. Co se stalo, kdo za to může? Před měsícem jsem zaregistroval zvýšený zájem spamových robotů – zaregistrovat se na tomto webu (Je to dá se říci nepřátelský program, který dělá jen neplechu). Některým se podařilo “přelstít” naši mimořádnou dosavadní ochranu (2+1). Nežádoucí byly krátce po registraci ručně odstraněny. Jelikož se situace opakovala, rozhodl jsem se celý systém aktualizovat, navzdory tomu že vím co se může stát… (složitý proces kdy se několik programátorů vrtvá v jedné originální věci, pochopí jen zasvěcení kódu :)… Takže jsem v dobrém duchu aktualizoval web systém WP Olšových Vrat, a zároveň jej tím odrovnal 🙂 – to se prostě někdy stane… doufám že chápete poučení…. 

Takže když se to rozbilo, musí se to zase opravit. A když už to musím udělat znovu, udělám to zase o kousek lepší. Takže Vám nyní představuji novou verzi webu Olšových Vrat (verze už jsem přestal počítat). Nově jsem zpětně oštítkoval všechny příspěvky, takže si lehce prohlédnete co se stalo v daném roce, nebo vyhledáte jen konkrétní téma. K tomu Vám mimo jiné ale také vypomůže vyhledávání na webu. Pokud nechcete aby Vám na webu Olšových Vrat něco uteklo, jednoduše si můžete přihlásit odběr novinek, a vždy když bude přidána nějaká aktualita, přijde Vám okamžitě email! Budete tak první kdo může reagovat. Nezapomeňte také na nové diskuzní fórum komunity Olšových Vrat. Registrace je samozřejmě zdarma a každý se tak může do diskuze připojit. I správa silnic a dálnic nám po mé prosbě opět povolila přístupy na webové kamery (Děkujeme!) – takže když se budete chtít podívat jaká je aktuální situace “výpadovky” z Olšových Vrat, nebo pojedete domů z práce, raději si na webu Olšových Vrat ověřte zda nebude lepší cesta po Staré pražské [Snímky jsou aktualizovány po 5 minutách]… Na webu samozřejmě naleznete  ucelenou galerii fotografií, včetně videogalerie (odkaz je sice jeden, ale lehce se ve videu “prokliknete” na další obsah).  

Víte o tom že web Olšových Vrat, ačkoliv jeho současná verze zaznamenává novinky teprve od roku 2009, je daleko starší a jedná se nyní více než o čtvrtou platformu na které běží? Připomeňme si postupně historii samotného webu:

Poslední verze webu fungovala na stejné platformě jako nyní a to WordPress (WP). V současné době je to nejpoužívanější redakčním systém na světě zdarma (Co myslíte, zasloužil by si web Olšových Vrat vlastní originální řešení, třeba i registrace na tenisové hřiště a další vychytávky ((třeba webovou kameru, která budu mířit do centra dění-online))? – odpovídat můžete v komentářích, nebo přímo na můj email). Připomeňme si ale i ty starší systémy, na kterých web Olšových Vrat fungoval. Jedním z nich je CMS Mnews, který byl použit v předchozí verzi webu. Kupodivu systém stále funguje, ale již není aktualizován. Dokud bude fungovat, tak zvědavci si jej můžou prohlédnout na následujícím odkazu: www.olsovavrata.cz/oldNebo se můžete jen jednoduše podívat na obrázku jak to vypadalo.

Ještě starší web jsme kdysi dávno rozchodily s Adamem Chalupou (Díky Adame) na doméně zdarma “www.olsovavrata.unas.cz” – i po letech stále funkční odkaz, dnes s již přesměrovanou adresou na originál www.olsovavrata.cz. Jak web vypadal si dnes můžeme připomenout už jen jedním obrázkem: 

A pokud by Vás zajímalo jak vypadal úplně ten první web, kdy se psal rok 2003, tak se můžete podívat na tomto odkazu: Úplně první web Olšových Vrat

Vážení přátelé Olšových Vrat, jak můžete vidět, o web Olšových Vrat se osobně s láskou starám již více než 10 let (přesně už to nikdy nespočítám). Za celou dobu provozu jsem již několikrát volal o pomoc při vývoji a správě webu (Bohužel do dnešního dne byl jediným kdo se dokázal připojit do administračního prostředí a upravit alespoň jednu stranu SPORT byl Martin Vančura – Díky Martine (v období kdy se ještě na Olšových Vratech hrál fotbal)).
Vždy když to bylo možné jsem na akcích v Olšových Vratech fotografoval, nově natočil i pár videí a s radostí trávil další hodiny úpravami a zveřejňováním. Přidával a zpracovával informace od ostatních (víte že vždy stačilo poslat email a za chvilku již byla informace na webu).

Po letech se situace mění

– Příští rok již nebudu pravidelně jezdit na Olšová Vrata. Tedy nebudu již pan Fotograf, ani kameraman! / Je mezi Vámi “Olšováky”alespoň nějaký fotoamatér, který by byl ochotný fotit akce a sdílet své fotografie s ostatními? Návody máme, stačí se jen zaregistrovat a začít spolupráci. Možné je i osobní školení administrace systému – vězte že to je dnes již velmi uživatelsky přívětivé prostředí, tedy snadné pro počítačem sběhlé. Případně i sociální sítě jsou otevřené pro Vaše příspěvky. 
 Letošní rok 2017 ještě sám naposledy zaplatím provozní náklady webu – to jest webhosting a doménu (více v rozpisu na “http://www.olsovavrata.cz/kontakt/”) / Pakliže bude někdo ochotný s proplacením provozních nákladů pomoci, budu velice rád, stačí jenom napsat… (Provozní náklady webu činní zhruba 550 Kč na rok / sponzoři budou po domluvě zveřejněni / nepočítaje čas správy:). 
– Následující rok 2018 již nechávám provozní náklady, stejně jako vkládání nových příspěvků, vytváření nových fotogalerií a nahrávání videí, tudíž i celou existenci webu Olšových Vrat na samotných “Olšovácích”. Tímto nově a naposledy vyzývám Všechny ty, kteří by bylo schopni a ochotni se o správu webu, potažmo následně zajištění jeho provozu postarat, aby mě do konce tohoto roku kontaktovali. “Olšováci” – Buďte proAktivní!

Nabídka obsahuje fotografování, natáčení videí, vytváření příspěvků a galerií na webu, sdílení příspěvků na Facebooku, správa šablony, oprava případných chyb na webu + další drobnosti a to vše zcela ZDARMA! (není to o penězích 😉

Děkuji za pochopení, 
S přátelským pozdravem a úctou, Váš Superadmin
Jakub Jiruška
# Jednou Olšovák, navždy Olšovák

superadmin
Autor: superadmin 90 článků
http://www.olsovavrata.cz/ http://kubanec.net/ http://igelit.net/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..